Як визначити міцність бетону?

Як визначити міцність бетону?

Визначення міцності бетону на стиск-важливий момент оцінки якості при виготовленні ж/б конструкцій. Цей показник впливає на довговічність і безпеку споруди. Характеристика міцності залежить від багатьох факторів-починаючи від застосовуваних матеріалів при готуванні, закінчуючи відповідністю всім технологічним вимогам при виробництві. За підсумком суміші присвоюється відповідна марка, під якою і відбувається її реалізація. Виходячи з маркування, буде варіюватися вартість бетону.

Випробування на міцність передбачає прикладання контрольного навантаження до матеріалу, метою якої є руйнування цілісності структури. Для подібних процедур застосовуються зразки або проби, відібрані безпосередньо з бетонної конструкції.

Способи вимірювання міцності

Для оцінки використовуються руйнують або неруйнівні методи, які відповідають всім правилам ГОСТу.

Руйнуючий

Будівельні організації в обов’язковому порядку повинні пройти такий варіант тестування. Існує кілька видів аналізу:

За допомогою зразків. При такому рішенні під час створення бетонного виробу виробляються контрольні зразки у формі куба або циліндра з тієї ж самої суміші. Контроль виконується за рахунок преса, в який поміщають елемент і безупинно навантажують до моменту руйнування.

Замір кернів, здобутих з перевіряється будови. Процес такий же, як і в попередньому варіанті, єдина відмінність в самій речовині, яка береться з досліджуваного споруди.

Представлені методики мають і негативні сторони: вироби для перевірки не в повній мірі аналогічні готової продукції. Відзначається, що паркан кернів – досить точний і достовірний спосіб перевірки, але разом з тим він складний і трудомісткий, а також ставить під удар цілісність всієї будівлі.

Неруйнівний

Базуються на опосередкованому оцінюванні техпараметра, який досягається за допомогою механічних впливів: пружного відскоку, відриву зі сколюванням, удару. Таким чином між міцністю і непрямим параметром формуються градуювальні залежності. Для цього застосовуються Будівельні зразки аналогічного складу і віку, що і перевіряється об’єкт.

Прямі методи:

Пластична деформація. Таке рішення-одне з найстаріших і доступних. Принцип дії: сталевим предметом наноситься удар, після чого змиритися утворилася лунка. Щоб отримати максимально достовірний результат, виконується 12-15 ударів. Середній діаметр приймається за показовий.

Відрив зі сколюванням. При цьому виборі вимірюються зусилля на відрив анкера з товщі конструкції. Для випробування береться область, в якій немає арматурного пояса. Анкерні пристрої вганяються в заготовлені шпури.

Сколювання ребра. Оцінюється зусилля, необхідне для відколу незначної ділянки ребра бетону.

Непрямий:

Ультразвуковий. Технологія будується на зв’язку, яка існує між швидкістю поширення УЗ-хвиль і міцністю матеріалу. Бетон від виробника може перевірятися поверхневим світінням або наскрізним (якщо є можливість докласти датчик з двох сторін).

Ударний імпульс. Проводиться удар бойка об поверхню виробу і фіксується показник енергії імпульсу.

Пружний відскік. Методика спрямована на визначення розміру зворотного відскоку стрижневого ударника від зіткнення з випробуваною поверхнею.

Неруйнівні способи допоможуть здійснити оцінку на кожному етапі виготовлення і вже в момент експлуатації при будівництві. Приділіть особливу увагу такому нюансу: якщо проводити аналіз вже після набору проектної міцності, то він покаже більш точні результати.

Використовувані прилади

Контроль проводиться за допомогою спеціальних інструментів і пристроїв: молоток Фізделя і Кашкарова, прилади онікс і ІПС, склеромер КМ і Шмідта, пістолет Борового. З їх допомогою можна швидко отримати показання.

Якщо обраний неруйнівний метод, то в цьому випадку підійдуть такі пристосування: твердомір, товщиномір, дефектоскоп, локатор арматури.

Аналітична методика, доступна кожному

Вам знадобиться невеликий шматок бетону, зубило і молоток вагою 400-500 гр. Поставте зубило на виріб і з середньою силою опустіть молоток. Вийде відскік, повторний проводити не потрібно. Зубило знімається і перевіряється вийшов Діаметр отвору. Якщо пошкодження відсутні, то це вказує на кращий клас – від Б25 і вище. Якщо утворився розмір становить до 5 мм-сорти Б10-Б25. Деформація досягла від 0,5 до 1 см, то це слабкі сорти (Б5-Б10).

Важливий нюанс: такий варіант аналізу підійде тільки дрібним будівництвам. Якщо передбачається зведення масштабних будівель з підприємствами або житловими приміщеннями, то варто скористатися послугами експертів.

Ukrainian