Як виготовити жароміцний бетон

Як виготовити жароміцний бетон

Жароміцний бетонний розчин застосовують для будівництва об’єктів, які піддаються тривалому впливу високих температур – футерування печей, конструкції для промислового обладнання.

Склад жароміцного бетону

Жароміцна суміш зберігає свої властивості навіть після контакту з вогнем. Часто такий матеріал застосовують для будівництва споруд промислового призначення, камер згоряння, камінних та пічних труб. За структурою жароміцний бетон відрізняється від класичного. Його також виготовляють із цементу, щебеню, піску та води, але до них додають вогнетривкі компоненти:

  • портландцемент або рідке скло виступають як в’яжучі матеріали;
  • залишки гірських порід або металургійних частинок (тонкоподрібнені присадки);
  • спеціальні компоненти синтетичного походження.

У складі вогнетривкого бетонного розчину присутні пористі наповнювачі, через що вага такої суміші залишається невеликою. Ця особливість матеріалу дозволяє застосовувати його для будівництва споруд з мінімальним навантаженням на опору або фундамент.

Як виготовити жароміцний бетонний розчин

Бетон з вогнетривкими властивостями можна спробувати виготовити самостійно. Попередньо потрібно підготувати якісні компоненти та інструменти для роботи (бетонозмішувач, шпатель, перфоратор, лопата, форми для бетонних блоків). Сам процес виробництва розчину відбувається у кілька етапів:

  1. Змішування всіх компонентів у бетонозмішувачі.
  2. Підготовка форм для бетонних блоків Дно кожної форми краще застелити поліетиленом або обробити спеціальним маслом. Це потрібно легкого вилучення виробу з форми та збереження його цілісності.
    Заливання бетонної суміші у форми, її рівномірний розподіл.
  3. Ущільнення із застосуванням різних методів залежно від виду виробу, конструкції. Цей процес дозволяє позбутися зайвого повітря, яке утворюється всередині суміші при заливанні.
  4. Вирівнювання поверхні бетонного блоку. Процес відбувається більш якісно, якщо розчин вводять пластифікатори.

Після проведення всіх процедур потрібно почекати 2-3 дні, доки бетон повністю застиг. Після цього блоки витягають із форми і залишають на 25-30 днів у теплому сухому приміщенні. За цей час бетон стане міцним.
Далеко не кожному під силу зробити жароміцний бетон високої якості в домашніх умовах. Замовляйте такий матеріал у компанії “Технологія бетону”. Наші фахівці точно дотримуються технології виготовлення вогнетривкого розчину. Ми доставимо ваше замовлення із застосуванням спеціалізованої техніки, тому на вашому будмайданчику буде бетонний розчин з високими характеристиками.

Ukrainian