Як виміряти температуру бетону

Як виміряти температуру бетону

При зведенні конструкцій з бетону необхідно постійно контролювати температуру в різних її точках, оскільки властивості матеріалу змінюються під впливом факторів навколишнього середовища. Крім того, вимірювання цього показника дозволяє прогнозувати, скільки часу знадобиться розчину для досягнення максимальної міцності.

Якою має бути температура при укладанні бетонної суміші?

При укладанні фундаменту або створенні залізобетонної конструкції важливо дотримуватись правильного температурного режиму. Для 240 кілограмів цементу на кубічний метр бетону актуальні такі показники:

  • щойно приготовлена ​​суміш має бути тепліше 25-30 градусів вище нуля;
  • під час укладання показник треба тримати не нижче +5 градусів за Цельсієм;
  • оптимальна температура довкілля – від +5 до -3°C.

Потрібно враховувати, що чим менше цементу в розчині, тим тепліше має бути суміш. Температура впливає також на час схоплювання бетону. Тому найкраще, якщо цей показник коливатиметься в межах 15-25 градусів вище за нуль.

Чим виміряти температуру бетону?

Для отримання довговічної та надійної конструкції на всіх етапах роботи з бетоном треба ретельно стежити за його температурою. З цією метою використовують спеціальні технічні термометри кількох видів:

  1. Бездротовий. Ним керують дистанційно. Він крім температури подає на екран комп’ютера також показники щільності.
  2. Інфрачервоний. Реєструє випромінювання (також на певній відстані) фотографічним чи фотоелектричним методом.
  3. Термометр для прогрівання бетону. Незамінний узимку, адже не тільки вимірює потрібний показник, а й прогріває розчин.
  4. Комплектний. Складається з двох датчиків, які з’єднані між собою дротом для вимірювання показника одразу у двох ємностях.

Біметалевий. Універсальний, адже за допомогою його щупів можна вимірювати не лише температуру бетону.
Кожен з них має свої переваги та недоліки, особливості роботи, а також має певний набор функцій. Вибір залежить від конкретної ситуації, кращого методу вимірювання, інших факторів.

Стійкий до перепадів температур високоякісний бетон пропонує компанія «Технологія бетону». Ми не тільки доставимо матеріал до будь-якої точки Київської області, але також надамо професійну техніку для транспортування. Дізнайтеся більше за одним із контактних номерів.

Ukrainian