Як вирівняти поверхню бетону

Як вирівняти поверхню бетону

Бетонна суміш рідко готується безпосередньо на будівельному майданчику об’єкту. Бетонозмішувачі та будівельні корита для приготування бетону економічно доцільні в умовах дрібного сільського та дачного будівництва Великі бетонні вузли та заводи відправляють замовникам рідкий бетон автомобільними міксерами та самоскидами. У будь-якому випадку, після доставки та укладання бетону на місце його використання, виникає потреба у вирівнюванні поверхні бетону. Найчастіше на цій стадії використовуються найпростіші пристрої:

  • довга рівна дошка;
  • металевий куточок;
  • кругла чи квадратна труба.

Якщо при цьому буде порушена горизонтальність або необхідний ухил поверхні, а також чистота або структура матеріалу, для вирівнювання потрібно буде вжити спеціальних заходів.

Як вирівняти застиглий бетон?

Залежно від характеру та розміру нерівностей поверхні бетону застосовуються такі способи вирівнювання:

  1. Влаштування бетонної або цементно-піщаної стяжки. Цей спосіб застосовують за наявності на поверхні значних ям, напливів, тріщин, хвильових перепадів.
  2. Шліфування шліфувальною машинкою, якщо дефекти поверхні не перевищують 5 мм.
  3. Фрезерування алмазною фрезою дефектів, що перевищують 5 мм.
  4. Шпатлювання дрібних щілин, сколів шпаклювальними та ґрунтувальними матеріалами.
  5. Використання спеціальних розчинів, що вирівнюють.

Всі роботи починають із ретельної підготовки та прибирання поверхні з використанням будівельного пилососу.

Як вирівняти поверхню бетону на вулиці?

До бетонної поверхні на вулиці пред’являються менш жорсткі вимоги на вигляд, ніж до поверхонь у житлових і побутових приміщеннях. Оскільки на вулиці відсутні обмеження за товщиною бетонного покриття, то при вирівнювання поверхні цементною або бетонною стяжкою можна користуватися армуючими матеріалами (металевими або склопластиковими сітками). Виконуючи цементні роботи на вулиці, дуже важливо витримувати режим температури та вологості. При необхідності накривайте робочу зону вологозахисною плівкою.

Належне вирівнювання бетонних основ полегшить у подальшому нанесення лакофарбового або лінолеумного покриття, влаштування паркетної та ламінатної підлоги.
Купуйте бетонну суміш у нашій компанії. При дотриманні технології укладання навряд чи знадобиться вирівнювання розчину, оскільки якість наших будматеріалів найвища.

Ukrainian