Як залити бетонну доріжку на дачі

Як залити бетонну доріжку на дачі

Пішохідні доріжки на дачі обладнують різними способами – укладають плиткою, засипають гравієм чи керамзитом, заливають бетоном. Зробити бетонну доріжку самостійно легше, ніж робити покриття з плитки, а на відміну від засипки гравієм та керамзитом доріжка з бетону – більш рівна, міцна та довговічна.

Етапи роботи

Заливання доріжки не спричинить труднощів, якщо виконувати всі необхідні дії поетапно:

  1. Проектування. Вибір оптимального розташування майбутньої доріжки. Виберіть ділянку, яка не знаходиться під великими деревами, оскільки коріння і вода, що постійно капає, з листя будуть руйнівно впливати на бетон.
  2. Встановлення розмітки. Завдання розмітки – передбачити хоча б мінімальний ухил 2 мм на кожен метр майбутньої доріжки. Нахил може бути поперечним або поздовжнім, він забезпечує стік води.
  3. Підготовчі роботи. Установка бордюрів, якщо вони спочатку входять у проектування. Спорудження опалубки.
  4. Заміс бетонного розчину чи доставка якісної бетонної суміші Компанії “Технологія бетону”.
  5. Укладання бетону. Для звичайних доріжок укладати бетонний розчин в опалубку потрібно шаром 4-6 см.
  6. Якщо доріжки використовуватимуть для паркування та під’їзду транспортних засобів, товщина шару має становити 6-10 см.

Для запобігання появі тріщин та зміцненню бетонних доріжок, які призначені для великих навантажень, проводять армування за допомогою металевої сітки з розмірами осередків 50-100 мм.

Особливості заливання доріжок на дачі

Для заливки дачних доріжок готують густу бетонну суміш, але при бетонних роботах, які проводять у домашніх умовах за відсутності спеціальних інструментів, обробка вібраційним способом недоступна. Тому розчин потрібної консистенції лягає нещільно, а порожнечі, що утворюються, погіршують експлуатаційні властивості покриття. У таких випадках потрібно обов’язково додавати до бетонного розчину пластифікатор. Речовина знижує кількість вологи, при цьому підвищує рухливість та пластичність бетону, що сприяє зручному укладання. Тому якісний цемент та спеціальні добавки – це гарантія тривалого експлуатаційного періоду бетонної доріжки.

Купуйте в компанії “Технологія бетону” якісний бетонний розчин. Він не вимагає введення добавок, оскільки наша суміш відмінної якості з високими технічними характеристиками

Ukrainian