Як замішувати бетон в бетономішалці: розрахунок пропорцій?

Як замішувати бетон в бетономішалці: розрахунок пропорцій?

Приготування будівельного розчину-основний підготовчий процес. Співвідношення компонентів безпосередньо вказує на характеристики міцності, довговічність в’язкої суміші. Перед замешиванием потрібно розібратися з основними компонентами, їх особливостями і поєднанням в готовому продукті.

Цемент-головний елемент

Будь бетон для фундаменту має зв’язує елемент, яким є цемент. Під час зведення найчастіше задіюється портландцемент. Представлений інгредієнт розподіляється на категорії, маркування яких вказує на міцність, надійність, стійкість.бетон в бетономішалці

  • На імпортних товарах прописується тільки індекс, наприклад, М200. На вітчизняних додається буква Д, наприклад, М200-Д20. Вона демонструє відсоток домішок.

У приватному будівництві застосовують портландцемент М400, а в промисловому – М500, так як очікується більше навантаження. Під час замішування звертайте увагу на свіжість компонента. Оптимальна структура-м’яка і розсипчаста пил без затвердінь і грудок. В іншому випадку ці гранули вберуть вологу, що відіб’ється на фіксуючих властивостях.

Який потрібен пісок?

При спорудженні найкраще задіяти річкову або морську піщану породу без органічних забруднень. Кількість і тип фракційних гранул визначається самостійно. Розмір найтонших-менше 1,2 мм, а найбільших – досягає 3,5 мм.

Для роботи важливо використовувати виключно сухий продукт. Зверніть увагу, що навіть в такому грунті може міститися до 2% вологи. В цей час в мокрому компоненті – всі 10%.

Щебінь, гравій

Гірська порода-основний наповнювач. Щоб фундамент надалі не покрився тріщинами, стежте за розміром каменів. Оптимальний показник-1/3 мінімальної товщини майбутнього підстави.

Щоб заповнити всі порожнечі, можна комбінувати великий і дрібний щебінь. Якщо ви плануєте готувати заливку, можете також зупинитися на доменному шлаку, керамзиті і навіть деревній стружці, в разі замішування легкого розчину.

Вода

Щоб зробити суміш дійсно міцною, потрібно використовувати питну воду з правильним хімічним складом. Рідина з невідомого джерела для такої мети не підходить. При розрахунку важливо розуміти, що сухі компоненти вже несуть якийсь відсоток вологи, тому варто враховувати відхилення необхідного показника. Зверніть увагу, що кількість визначає пластичність продукту.

Як замісити масу: основні методи

На будівельному майданчику використовують дві технології приготування суміші:

  1. Ручний.
  2. Механізована (за допомогою бетономішалки).

Використовуючи будь-яку методику, ви приготуєте якісний в’язкий продукт, який забезпечить надійне зчеплення.

Як замісити вручну: алгоритм

Цей спосіб-альтернатива для господарського та присадибного будівництва. Виберіть ємність, в якій будуть комбінуватися всі інгредієнти. Це може бути бляшане корито, в яке засипають піщану породу. У центрі формується невелика борозна, куди висипається цемент. Після-все ретельно вимішується до однорідної маси. Матеріал потрібно періодично змочувати водою, не перестаючи заважати.

Далі-додайте всі камені. Оновлюйте рідину до моменту, поки не отримаєте матеріал необхідної консистенції. Якщо він став однорідним, пластичним, то можете починати кладку. Для невеликих об’єктів, наприклад, бордюру під грядку, можна проводити заміс у відрі. Приготування своїми руками вимагає уважності та обережності. Якщо ви робите це вперше, постарайтеся радитися з експертом.

Механізоване приготування

Для цієї процедури застосовується класична Бетономішалка. У неї засипається цемент і заливається незначна кількість води. Склад доповнюється піском, який занурюється в однорідну емульсію. Після цього поступово заливається рідина. Після отримання продукту засипається наповнювач.

Головний плюс механізованого способу-захист від розшарування. Готовий розчин може залишатися в міксері через одну годину. При цьому він не втратить основних характеристик однорідності, міцності, в’язкості.

Дотримуючись рекомендацій, у вас вийде вимішати суміш, яка підійде для поставленої мети. Будьте уважні при виборі маркування бетону. Для цього оцініть характеристики грунту (морозостійкість, тип). Особливо важливо це при будівництві господарського або житлового об’єкта, в якому періодично будуть перебувати люди.

Крім цього також вибирайте якісні товари, які будуть відповідати терміну придатності і заявленим вимогам. Звертайте увагу на умови транспортування і зберігання. Ці особливості впливають на властивості сухих компонентів.

Ukrainian