Як зламати бетон?

Ремонтні та будівельні роботи, крім будівництва нових бетонних або залізобетонних будівель, часто вимагають знищення старих. Найпростіше здійснити руйнування за допомогою вибуху, але цей спосіб не завжди доступний. Розглянемо, як і чим легко демонтувати бетон у найкоротший термін.

Чим зламати бетон?

Бетон – міцний матеріал, тому його руйнування – непросте завдання. Існує три основні способи зламати бетонну конструкцію:

  1. Механічний – дроблення виробу на шматки за допомогою кувалди. Швидкість процедури залежить від фізичних зусиль, що додаються. Часто в парі з кувалдою використовують перфоратор для просвердлювання отворів, щоб прискорити процес.
  2. Кислотна суміш, яка поєднує в собі спеціальні інгібітори та кислоту (соляну). Вона просто розчиняє бетон. Головне діяти обережно, щоб не пошкодити решту елементів і не обпектися.
  3. Невибухові хімічні речовини, серед яких найбільш популярним є порошок НРС-1 за рахунок високої сили руйнування. Достатньо залити порошок, розведений водою, в попередньо прорубані отвори.

До будь-якого з цих способів можна вдатися самостійно, але краще довірити таку процедуру професіоналам. Тільки так ви зможете уникнути неприємних наслідків і повністю впевнені в якості робіт.

Як швидко зруйнувати армований бетон?

Методи, що ми розглянули, не підійдуть для армованого бетону. Такі конструкції ще міцніші. Тут треба використовувати свердла зі спеціальними насадками та просвердлювати отвори під різними кутами.

Звичайне свердління менш ефективне, ніж різання алмазними коронками. Для особливо великих блоків знадобиться пристрій із алмазним канатом. Такі розхідники коштують недешево, але вони дозволять суттєво заощадити час та зусилля.

Запорука успіху – правильно підібраний тиск відповідно до густини бетонної конструкції. Важливо також стежити, щоб техніка не перегрівалася. Треба постійно охолоджувати її, інакше вона вийде з ладу. Пил, що налип на коронки, також може уповільнити процес. Тому тримайте під рукою ємність із водою для їхнього очищення. Ще краще довірити керування технікою фахівцю, який зможе врахувати всі нюанси та провести демонтаж якісно та без затримок.

Найміцніший розчин ви можете придбати у компанії “Технологія бетону”. Сподіваємося, що конструкції, які ви зведете з нашої суміші, вам не доведеться руйнувати.

Ukrainian