Як зміцнити бетон, що руйнується?

Як зміцнити бетон, що руйнується?

Бетон вважається одним з найбільш довговічних та міцних будівельних матеріалів. На питання, за скільки років він починає руйнуватися, можна почути вражаючі цифри: через 30, 50, а іноді й 100 років. Але що робити, якщо цей процес розпочався набагато раніше? Як запобігти повній деструкції?

Чому кришиться бетон?

Незважаючи на високу надійність бетонних конструкцій, вони все ж таки схильні до впливу зовнішнього середовища. Їхньому руйнуванню сприяють такі фактори:

  1. Утворення порожнин усередині блоку через попадання та замерзання вологи.
  2. Постійні перепади температури на вулиці, внаслідок чого матеріал втрачає свої експлуатаційні властивості.
  3. Низька якість компонентів суміші, їхня неправильна пропорція, зокрема надмірне додавання води.
  4. Нехтування правилами гідратації.

Уникнути цих руйнівних наслідків можна ще на етапі замішування бетонного розчину. Потрібно використовувати гідрофобізатори, пластифікатори, антиморозні добавки. Також враховують сезонність будівельних робіт, дають бетону набрати міцність (мінімум 28 днів).

Чим зміцнити бетон, що кришиться?

Щоб своєчасно запобігти деструкції, потрібно постійно оглядати конструкцію на наявність змін. Про руйнування будівельного матеріалу свідчать такі початкові ознаки:

  1. Тріщини та нерівності на поверхні.
  2. Відшарування оздоблення.
  3. Вогкість цоколя.
  4. Зміщення рівня ґрунту.
  5. Втрата підлогою горизонтального становища.

Перше, що треба зробити, якщо ви помітили будь-яку ознаку – максимально точно визначити причину руйнування. Від цього залежить подальший план дій.

Якщо пошкодження дуже помітні, то не обійтися без армування основи. При попаданні вологи спочатку забирають все зайве, а потім заповнюють порожнечі спеціальною будівельною сумішшю на основі цементу. Маленькі тріщини можна обробити піщано-цементним розчином, який легко виготовити в домашніх умовах. Не забудьте після повного застигання покрити ділянку грунтовкою, що ремонтується, для гарантовано ефективного захисту.

Щоб кришення не повторилося надалі, важливо правильно доглядати конструкцію, тобто домогтися максимальної теплоізоляції і мінімізувати ймовірність попадання всередину вологи.

Компанія “Технологія бетону” виготовляє високоякісні бетонні суміші. За дотримання технології укладання конструкції з наших розчинів будуть служити довго.

Ukrainian