Як зробити балясини з бетону?

Як зробити балясини з бетону?

Такі декоративні елементи як балясини широко застосовують для зовнішнього оформлення будівель, а також для їхньої внутрішньої прикраси. Вироби можна використовувати на верандах, терасах і балконах як балюстрада, але найчастіше вони — частина сходів. Що ж до матеріалів, то балясини виробляють із гіпсу, каменю, дерева, але за рахунок доступності та високої міцності найбільш популярною сировиною залишається бетон.

Як зробити своїми руками?

Ви можете самі виготовити балясини. Для цього виконайте роботу у чотири етапи:

  1. Вибір інструментів та матеріалів. У процесі виробництва знадобляться кельма, молоток, шпатель, перфоратор, болгарка та шліфувальна машина. Найкращим рішенням стане бетон М500 з додаванням гравію.
  2. Виготовлення виливної форми. Її можна зробити з глини, деревини, силікону чи гіпсу. Наприклад, можна створити дерев’яну модель на верстаті, а всередину залити силікон так, щоб одержати відбиток половини виробу.
  3. Приготування розчину. Змішайте одну частину цементу із двома частинами піску, а також додайте потрібну кількість очищеної води. Не забудьте і про пластифікатор.

Безпосередньо заливання. Змастіть форму рідким милом або спеціальним складом, потім залийте розчин, забираючи надлишки шпателем. Накрийте форму поліетиленом для захисту та кращого застигання.
Як бачите, нічого складного. А головний плюс самостійного виготовлення – можливість зробити саме те, що ви бажаєте.

Як встановити декоративні елементи самому?

До монтажу не можна приступати відразу після застигання балясини, треба дати їй набрати міцність. У середньому цей процес займає не більше місяця, а за оптимальних умов вистачить двох тижнів. Рекомендуємо заручитись допомогою під час встановлення, адже вироби досить важкі.

Монтаж провадиться за допомогою арматури. Щоб уникнути помилок, спочатку нанесіть розмітку в місці розміщення декоративних елементів. Далі за допомогою перфоратора просвердліть отвори як у підставі, так і у виробах. Потім залийте їх клеєм та встановіть каркас. Важливо вирівняти балясину, інакше готова конструкція втратить не тільки охайний зовнішній вигляд, а й стійкість. У разі утворення зазорів у нижній частині замажте їх розчином. Останній штрих – це очищення від пилу, ґрунтування та фарбування елементів у потрібний колір за допомогою пензля або фарбопульта.

Ukrainian