Як зробити бетон своїми руками

Як зробити бетон своїми руками

Жодне серйозне будівництво не проходить без задіяння бетонних сумішей. Однак, перш ніж дізнаватися, як зробити бетон, слід детально розглянути, ніж характерний розчин, і де його використовують.

Бетоном є матеріал гарантує міцність будівель. Його використовують в різних роботах:

 • зведення стін і фундаменту;
 • створення перекриттів;
 • заливка підлоги.

Часто будівельники вважають, що краще замовляти такий розчин у перевірених фірм. Деякі вдаються до цього навіть в приватному будівництві, оскільки не хочуть возитися з приготуванням, хоча бетон своїми руками зробити досить просто.

Виробництво бетону

Багато з будівельників не знають як приготувати бетон і чим його замішувати. Виходячи із загальної маси розчину, вибирається варіант замісу. Їх існує два типи: ручний і механічний. Кожен з цих способів має свої переваги. Розглянемо по черзі обумовлені схеми виробництва.

Ручний спосіб

Починаючи домашнє будівництво, передбачається використання малої кількості розчину. Проте, все одно, потрібно знати, як зробити хороший бетон. Головними інструментами тут виступають велика ємність (корито або ванна), лопата, і вмілі руки майстра. Звичайно, такий метод не прийнятний для зведення будинку, але забетонувати доріжку або підлогу цілком можливо. Існує два способи готування:

  1. У сухому вигляді змішується цемент і пісок. Далі додається вода і другорядні складові. Компоненти повинні бути розподілені рівномірно, тому велику увагу слід приділити додаванню рідини. Існує ймовірність, що частина сухого складу наведених складових опиниться на дні, тим самим вони не потраплять в суміш, порушивши баланс пропорцій. Перемішуйте все ретельно і без зволікань. Не допускайте застигання бетону.
  2. Даний спосіб простіше наведеного вище. Тут знадобитися строго відведені пропорції піску, цементу, добавок, заповнювача та води. Цей метод найкраще використовувати при готуванні малої кількості розчину. Легко готується і застосовується одним майстром.

Механічний спосіб

Відповідаючи на питання як самому зробити бетон, потрібно також згадати механічний метод або спосіб передбачає використання бетономішалки. Задіявши подібний агрегат, з’являється можливість швидко забезпечити розчином заплановану будівництво. Розміщують бетономішалку не більше, ніж в 40 метрах від місця, де проводяться роботи. Маленький відрізок шляху, дозволить доставити якісний розчин за місцем призначення. Таким чином, укладання проводиться свіжої бетонної сумішшю.

Готування проходить в кілька етапів:

 1. Включення бетономішалки.
 2. Заливка в ємність десятої частини води і помішування в ній цементу.
 3. Планомірне додавання піску. Перемішування має становити до 4 хвилин. Щоб уникнути появу грудок, попередньо засипається мінеральний порошок і пісок, далі вливається вода.
 4. У приготовлену цементну суміш додається армирующие компоненти і пластифікатори.
 5. Засипається щебінь.

Купівля бетономішалки для одноразового використання – не раціональна. У такому випадку, краще скористатися прокатом бетономішалки або іншого електроінструменту.

Багатьом важливо отримати певний тип розчину, тому їм потрібно знати, як приготувати бетон за пропорціями? Наведемо кілька основних рецептів, де використовуються цемент (Ц), пісок (П) і щебінь (Щ):

 • М 100: 1 (Ц), 4,6 (П), 7,0 (Щ);
 • М 200: 1 (Ц), 2,8 (П), 4,8 (Щ);
 • М 300: 1 (Ц), 1,9 (П), 3,7 (Щ).

Наведений перелік розчинів далеко не вичерпаний. Існують і інші варіації, що відрізняються пропорціями і характеристиками.

Ukrainian