Яка пропорція бетону для стяжки

Яка пропорція бетону для стяжки

Дотримання технології виготовлення бетонного розчину – це половина успіху під час будівельних робіт. Для різних видів робіт та виготовлення виробів з бетону потрібні різні склади.

Пропорції бетону для стяжки

Бетон для стяжки підлоги повинен відповідати кільком основним параметрам: міцність, довговічність, морозостійкість, вологостійкість. Ці показники залежить від багатьох чинників, зокрема від пропорцій всіх компонентів розчину. Бетон для стяжки підлоги – це суміш цементу, піску, щебеню, який виступає крупнозернистим наповнювачем суміші. Замість щебеню часто використовують гравій та інші крупнозернисті наповнювачі. Потрібно взяти: 1 відро цементу, 2,5-3 відра піску та 4 відра щебеню. Тобто, пропорція якісної робочої суміші: 1:2,5-3:4.

Після ретельного перемішування сипких матеріалів додають воду. У середньому вона становить половину маси цементу, який використовують для приготування суміші. Кількість води може трохи змінюватись в залежності від того, яка консистенція розчину необхідна. Розчин для стяжки не повинен бути рідким, щоб не розтікався поверхнею.

Пропорції бетону для фундаменту та бруківки

Фундамент – невід’ємна частина будь-якого будівельного процесу, адже він є базою для будівництва будь-якого типу. Основні компоненти бетону для фундаменту:

  1. Цемент. Будівельники можуть купувати різні марки цементу, але майстри вибирають М300 і М400.
  2. Пісок. Потрібно брати сухий та промитий, щоб він рівномірно розподілявся у розчині.
  3. Щебінь. Найчастіше використовуються камені дрібних фракцій (діаметр 1-3 см).

Ідеальна пропорція бетону для фундаменту має такий вигляд: 1:3:4. Наприклад, якщо одна частина цементу дорівнює 10 кг, піску беруть 30 кг, а щебеню або гравію 40 кг. Воду також додають в залежності від того, яким має бути по консистенції кінцевий розчин.

Суміш для тротуарної плитки або бруківки виготовляють за іншими пропорціями. У розчин входить кілька компонентів:

  • цемент 23%;
  • щебінь 57%;
  • пісок 20%;
  • пігмент для фарбування (700 мг);
  • пластифікатор (½ від ваги цементу);
  • вода 40% (розраховується від маси всіх сухих компонентів).

Самостійне приготування будівельного розчину – трудомісткий процес, особливо для масштабних робіт. Тому купуйте бетон у перевірених виробників, які точно дотримуються всіх пропорцій та технологій приготування розчинів. Замовляйте робочий розчин у компанії “Технологія бетону” і починайте будівництво з найкращими матеріалами.

Ukrainian