Яка усадка бетону?

Усадкою бетону називають процес зменшення об’єму бетонного розчину після заливання внаслідок випаровування з нього вологи. Внаслідок зменшення вмісту вологи змінюється розмір готового виробу. На питання, яке усадження вважається нормою, складно дати однозначну відповідь, адже навіть відхилення в 1% може суттєво змінити конструкцію. Тому цей показник завжди намагаються звести до нуля.

Від чого залежить коефіцієнт усадки?

На відсоток усихання впливає багато факторів, серед яких:

  • Марка цементу та його пропорція у розчині. Збільшення кількості цементу призводить до зростання усадочного коефіцієнта.
  • Різновид заповнювачів та їх вміст у суміші. Тут все навпаки: що більше щебеню, то менше буде усадка.
    Кількість води у складі. Якщо хочете зменшити відсоток усихання, спробуйте зменшити вологість розчину.
  • Наявність армування. Каркас з арматури ефективно усуває процеси усадки.
  • Додавання прискорювачів твердіння. Ці домішки сильно збільшують показник усадки.

Перевірити наперед безліч цих нюансів важко, особливо, якщо користуватися готовою сумішшю. Недоліки помітні вже після заливання. Тому важливо купувати бетон у надійних постачальників. У Києві є компанія «Технологія бетону». Ми випускаємо продукцію високої якості та пропонуємо будівельний матеріал з мінімальним коефіцієнтом усадки.

Що допоможе уникнути усадки?

Для запобігання усадкових процесів, а разом з ними і можливих негативних наслідків, використовують різноманітні способи боротьби з усиханням бетону:

  • Створення оптимальних показників вологості та температури під час твердіння розчину.
    Вібрування суміші для усунення бульбашок повітря.
  • Додавання пластифікаторів. Вони вступають у реакцію з водою, рівномірно розподіляють напругу по всій заливці, тим самим знижують стиск.
  • Використання алітового цементу. На відміну від цементу алюмінатного типу, він гарантує в рази меншу усадку.

Бетонну суміш із оптимальним складом за вигідною ціною можна купити на нашому сайті tehbeton.com.ua. Ми допоможемо вам вибрати відповідну марку матеріалу та розповімо про всі нюанси заливки, щоб ви змогли уникнути затримок та неприємностей у процесі будівництва.

Ukrainian