Які бувають марки бетону: класифікація та різновиди

Які бувають марки бетону: класифікація та різновиди

Бетон-будівельний матеріал, створений штучним шляхом. До його складу входить чотири основних речовини, дозування яких може бути в різних пропорціях:

  • Сполучна – як правило, представлено цементом;
  • Заповнювач-пісок, щебінь, відсів;
  • Вода;
  • Інші спеціальні добавки.

Різновиди марок

Перед початком будівництва важливо приділити увагу вибору суміші. Правильно підібрана продукція буде оптимально відповідати конструкційним і експлуатаційним вимогам. При цьому орієнтуватися слід на марки бетону – показник якості, міцності, водонепроникності, морозостійкості.

По міцності

Цей параметр вважається одним з найістотніших. Виходячи з величини міцності при стисненні, виділяють категорії в межах М50-М800. Застосування найбільш поширених маркувань:

Легені. М100 не забезпечить високий показник міцності, тому використовується для заливки тротуару, стоянки легкових автомобілів та ін.М150 – має схожі характеристики з попереднім видів, відрізняється лише трохи кращою величиною міцності.

Універсальний. М200 підходить для створення перекриттів, доріг, поясів з ж/б та інших деталей, до яких не виставляються завищені вимоги по міцності параметрам. М250 незамінний при спорудженні фундаменту будинків з легких матеріалів, прибудов, гаражів. М300 варто купувати для сходів, доріг і підстав, у яких несуча здатність може витримати великі навантаження. М350 необхідний при формуванні несучих частин: плит, колон, стін приватних басейнів.

Спеціальний. Для М400 характерна швидка схоплюваність. Застосуємо при будівництві конструкцій ТРЦ, банківських приміщень для зберігання грошей, деяких елементів гідротехнічних споруд. М450-вид, який використовується для дамб, гребель, шляхів метро.

Вузькоспеціальні. М550 дозволяє підвищити надійність спеціальних конструкцій, наприклад, мостів з великим пропускним властивістю. М600 потрібен для окремих залізобетонних елементів. М700 реалізовується в створенні виробів з певними вимогами до несучої здатності. М800 робить споруди максимально міцними і підвищує їх експлуатаційний термін.

При виборі також рекомендується орієнтуватися на клас бетонного розчину. Ціна на бетон варіюється в залежності від класифікації та маркування.

По морозостійкості

Ця характеристика позначається буквою F і відповідною цифрою, що йде після неї. Зазначена маркування має на увазі максимальну кількість циклів замерзання і відтавання, після яких вироби зберегли не менше 95% від вихідної міцності. У продажу можна зустріти товари, які маркуються від F25 до F1000. Від обраного параметра залежить сфера експлуатації:

Нижче F50. Суміші підходять виключно для закритого простору, оскільки при свіжому повітрі вони швидко приходять в непридатний стан.

F50-150. Достатній рівень морозостійкості дозволяє використовувати їх для будівель, розташованих в умовах змінного клімату. Головні переваги товару: довговічність, витривалість.

F150-300. Годяться для суворого клімату: навіть при різких температурних коливаннях не втрачають свої властивості.

F300-500. Затребувані в сфері будівництва об’єктів зі змінним рівнем води.

Більше 500. Такі розчини допоможуть у створенні споруд, які прослужать століття.

По водонепроникності

Водонепроникність-це здатність бетону не пропускати воду, яка надходить під тиском. Позначається цей параметр буквою W з числом в діапазоні 2-20. Цифра свідчить про максимальний тиск води.

W2, 4. Таке маркування говорить про високу проникності, що дозволяє увібрати істотний обсяг рідини. Бетон можна застосувати для об’єктів, які не потребують гідроізоляції.

W6-знижена проникність. Такі споруди здатні поглинути середню кількість води. Продукція даного типу поширена при будівництві споруд загального призначення.

W8-здатні увібрати вологу, обсяг якої становить менше 4,2% від маси конструкції. Бетонний розчин підійде для будівель з високим гідроізоляційним рівнем: обробка ванних приміщень, басейнів та ін.

W10-20. Особливість-відмінна вологостійкість. Чим вище марка, тим краще параметр. Однак в практичній області така продукція застосовується рідко.

Розбираючись в маркуванні бетону, ви зможете підібрати і придбати товар за кількома класифікаторами. Це стане визначальним фактором умов, в яких допустимо використання суміші. Споруди, зведені на основі правильної марки, відповідають всім нормам безпеки. Це стане вашим гарантом довговічності об’єкта.

Ukrainian