Які бувають марки бетону: класифікація та різновиди

Які бувають марки бетону: класифікація та різновиди

Бетон – будівельний матеріал, створений штучним шляхом. До його складу входить чотири основні речовини, дозування яких може бути в різних пропорціях:

  1. Сполучна – як правило, представлена ​​цементом.
  2. Заповнювач – пісок, щебінь, відсів.
  3. Вода.
  4. Інші спеціальні добавки.

Різновиди марок

Перед початком будівництва важливо приділити увагу вибору суміші. Правильно підібрана продукція оптимально відповідатиме конструкційним та експлуатаційним вимогам. При цьому слід орієнтуватися на марки бетону – показник якості, міцності, водонепроникності, морозостійкості.

За міцністю

Цей параметр вважається одним із найістотніших. Виходячи з величини міцності при стисканні, виділяють категорії в межах М50-М800. Застосування найпоширеніших маркувань:

  • Легкі. М100 не забезпечить високий показник міцності, тому використовується для заливання тротуару, стоянки легкових автомобілів та ін. М150 – має схожі характеристики з попереднім видів, відрізняється лише трохи кращою величиною міцності.
  • Універсальні. М200 підходить для створення перекриттів, доріг, поясів з ж/б та інших деталей, до яких не виставляються завищені вимоги за параметрами міцності. М250 незамінний при спорудженні фундаменту будинків з легких матеріалів, прибудов, гаражів. М300 варто купувати для сходів, доріг і основ, у яких здатність, що несе, може витримати великі навантаження. М350 необхідний для формування несучих частин: плит, колон, стін приватних басейнів.
  • Спеціальні. Для М400 характерна швидка схоплюваність. Застосовується при будівництві конструкцій ТРЦ, банківських приміщень для зберігання грошей, деяких елементів гідротехнічних споруд. М450 – вид, який використовується для гребель, гребель, шляхів метро.
  • Вузькоспеціальні. М550 дозволяє підвищити надійність спеціальних конструкцій, наприклад мостів з великою пропускною властивістю. М600 необхідний окремих залізобетонних елементів. М700 реалізується у створенні виробів з певними вимогами до здатності, що несе. М800 робить споруди максимально міцними та підвищує їх експлуатаційний термін.

При виборі рекомендується орієнтуватися на клас бетонного розчину. Ціна на бетон варіюється в залежності від класифікації та маркування.

За морозостійкістю

Ця характеристика позначається літерою F і відповідною цифрою після неї. Вказане маркування має на увазі максимальну кількість циклів замерзання та відтавання, після яких вироби зберегли не менше 95% від вихідної міцності. У продажу можна зустріти товари, що маркуються від F25 до F1000. Від вибраного параметра залежить сфера експлуатації:

  • Нижче F50. Суміші підходять виключно для закритого простору, оскільки при свіжому повітрі вони швидко стають непридатними.
  • F50-150. Достатній рівень морозостійкості дозволяє використовувати їх для будівель, розташованих за умов змінного клімату. Головні переваги товару: довговічність, витривалість.
  • F150-300. Придатні для суворого клімату: навіть за різких температурних коливань не втрачають свої властивості.
  • F300-500. Затребувані у сфері будівництва об’єктів із змінним рівнем води.
  • Понад 500. Такі розчини допоможуть у створенні споруд, які прослужать віки.

За водонепроникністю

Водонепроникність – це здатність бетону не пропускати воду, яка надходить під тиском. Цей параметр позначається буквою W з числом у діапазоні 2-20. Цифра свідчить про максимальний тиск води.

  • W2, 4. Таке маркування говорить про високу проникність, що дозволяє увібрати суттєвий об’єм рідини. Бетон можна застосувати для об’єктів, які не потребують гідроізоляції.
  • W6 – знижена проникність. Такі споруди здатні поглинути середню кількість води. Продукція цього типу поширена під час будівництва споруд загального призначення.
  • W8 – здатні ввібрати вологу, обсяг якої не перевищує 4,2% від маси конструкції. Бетонний розчин підійде для будівель з високим гідроізоляційним рівнем: оздоблення ванних приміщень, басейнів та ін.
  • W10-20. Особливість – відмінна вологостійкість. Що марка, то краще параметр. Однак у практичній галузі така продукція застосовується рідко.

Розбираючись у маркуванні бетону, ви зможете підібрати та придбати товар за декількома класифікаторами. Це стане визначальним чинником умов, у яких допустиме використання суміші. Споруди, зведені на основі правильної марки, відповідають усім нормам безпеки. Це стане вашим гарантом довговічності.

Ukrainian