Який Бетон Для Дороги

Для будівництва міських автомагістралей, тротуарів, пішохідних та під’їзних доріжок до приватних житлових будинків, промислових та складських споруд не можна обійтися без застосування спеціального бетону для доріг.

Властивості бетону для дороги

При спорудженні доріг у різних місцях та призначення обов’язково слід враховувати, що дорожній бетон піддаватиметься впливу багатьох негативних факторів, таких як великий тиск, значні коливання температури, атмосферні опади. Тому розчин для дороги повинен мати високі фізико-технічні властивості та експлуатаційні якості, які забезпечать якісне покриття на довгі роки, а саме:

  • висока міцність при стисканні;
  • стійкість до стирання;
  • водостійкість;
  • морозостійкість.

Взимку часто буває ожеледиця та дороги посипають спеціальними реагентами, які забезпечують надійне зчеплення шин з дорожнім покриттям. що забезпечує безпечний рух автомобілів. Тому дорожній бетон повинен витримувати тривалу дію агресивних хімічних сполук.

Склад бетону для доріг

Найчастіше при будівництві доріг використовують фібробетон. Щоб вийшов якісний розчин, потрібно використовувати кілька інгредієнтів: чиста вода, речовина зі сполучними властивостями, дрібний пісок, базальтовий пісок, як великий заповнювач використовують щебінь і гравій. В’язким інгредієнтом у розчині може бути гідрофобний або пластифікований портландцемент. Сьогодні виробники найчастіше пропонують дві марки цього цементу – М300 та М400. Вони відрізняються стійкістю до низьких температур, вигинів, великих навантажень, механічного стирання, не схильні до усадки.

Марки бетонів для доріг

Одна з головних технічних характеристик дорожніх бетонів – стійкість до стиснення, що позначається літерою В. Поруч пишеться максимальне навантаження МПа, на яку розрахований матеріал. Також для маркування використовують літеру М та числа, які позначають межу міцності при стисканні в кг/м2.
Найчастіше для будівництва доріг використовують бетони марок В20 М250 та В15 М200. Ці матеріали високої зносостійкості з тривалим терміном експлуатації не реагують на низькі температури.
У компанії “Технологія бетону” ви можете придбати якісний розчин для доріг різних марок за оптимальними цінами. Знижки, акції, оперативна доставка роблять покупки у нас зручними та вигідними.

Ukrainian