Який бетон потрібен для заливки фундаменту приватного будинку?

Який бетон потрібен для заливки фундаменту приватного будинку?

Надійність фундаменту-запорука міцності, довговічності і цілісності будови. При зведенні приватного будинку рекомендується використовувати» важкі ” суміші. Це розчин, в якому наповнювачем служать фракції гірських порід. Оптимальний розмір гранул – від 6 мм.відповідне маркування – в межах М100-М500.

На які фактори варто орієнтуватися під час вибору?

Вибираючи бетон з доставкою, необхідно враховувати велику кількість факторів. При цьому вартість – не єдиний показник, на який варто орієнтуватися. Навіть дорогі марки мають цілий список обмежень, які важливо пам’ятати під час будівництва.

Передбачуване навантаження

Розчин, який буде заливатися в опалубку, повинен відповідати навантаженню, покладеної на нього. Які складові важливо враховувати при цьому:

  • Матеріал конструкції: дерево, цегла, газобетон. Вага споруди з ЗБВ буде вище, відповідно, марка повинна йому відповідати.
  • Поверховість будівлі.
  • “Наповнення” приватного будинку.

При визначенні маркування також потрібно об’єктивно оцінити міцність. Не забувайте, що в розрахунках можуть бути помилки, тому важливо, щоб був запас.

Категорії бетонної суміші

  • М100-використовується для зведення будівель в 1 поверх з газобетону або деревини. Якщо конструкція передбачає кілька поверхів, то М100 підійде виключно для підготовки до закладки. Щоб убезпечити себе, ви можете змонтувати додаткову «подушку» на 100 мм.
  • М150-альтернатива для легких будівель з шлакоблоку, газобетону та інших аналогічних підстав.
  • М200-застосовується під час спорудження фундаменту двоповерхових будівель з легким перекриттям. Додаткове застосування-зведення збірно-щитових конструкцій, споруд з блоків з комірчастою структурою.
  • М250-основа для житлових приватних будинків в 3 поверхи з деревини, газобетону.
  • М300, 350-підлаштовується виключно під важкі будови з цегляною основою.

Зверніть увагу на те, що в окремих ситуаціях можна застосовувати М 400, 450. Але це допускається виключно на проблемному грунті. Якщо фундамент-стрічковий, а приватна споруда – одноповерхова, то можна задіяти М250. Вибираючи дешевий продукт, проводите точні розрахунки, щоб в подальшому це не позначилося на міцності, довговічності, надійності конструкції.

Характеристика грунту

Тип грунту безпосередньо впливає на склад заливки. Основні моменти:

  • Пучиниста основа, суглинок, глина. Це проблемний грунт, так як він зміщується в разі різких перепадів температури. У представлених умовах оптимальний варіант-М350.
  • Скельний грунт, піщаник. Це порівняно однорідна основа, на якій навантаження розподіляється рівномірно. Для полегшених будівель застосовується М150-250. Масивні споруди краще зводити з розчину з індексом 300-400.

Перед закупівлею оцініть водонепроникність, особливо якщо мова йде про будинки з цокольним підставою.

Кліматичні особливості

Орієнтуючись на погодні умови, оцініть морозостійкість. Поруч з маркою / індексом прописується показник “F”. Він вказує на кількість циклів заморозки / розморожування, які витримує розчин, не змінюючи експлуатаційних характеристик. У разі неправильного вибору цоколю, стіни покриються тріщинами. Якщо під час будівництва також будуть допущені помилки в технологічних операціях, то це стане помітним вже після першої зими. Наслідки – відшарування штукатурки, руйнування.

Для європейських кліматичних широт оптимальний показник морозостійкості-F75. При цьому марка не завжди грає роль.

Інші фактори, на які варто орієнтуватися

Другорядні особливості безпосередньо впливають на підбір продукту заливки. На які моменти також рекомендується звернути увагу:

  • Розмір фракцій наповнювача.

Фундамент стрічкового, стовпчастого типу в приватному будівництві зустрічається постійно. У цих випадках вибирайте суміш з гранулами розміром 4-6 мм.

  • Вид наповнювача.

Найнадійніша основа, яка гарантує стійкість, довговічність, — з домішками гранітного щебеню. На такому фундаменті будинок точно простоїть не одне десятиліття.

  • Рухливість.

Ціни на бетон залежать від цього фактора, так як він визначає зручність роботи з продуктом. Позначається рухливість значенням»П”. Числовий показник – від 1 до 5. Чим вище значення, тим менше в’язкість складу. У разі ручного завантаження буде достатньо продукції категорії 2-3. Якщо застосовується подає насос, то альтернатива – не нижче П4.

Щоб підвищити плинність, не потрібно розбавляти компоненти водою. Рідина спрощує функціонування, але змінюється ПАЙОВЕ співвідношення компонентів в складі, що відбивається на надійності.

Ukrainian