Який бетон потрібний для заливання фундаменту будинку?

Який бетон потрібний для заливання фундаменту будинку?

Надійність фундаменту – запорука міцності, довговічності та цілісності будови. При зведенні приватного будинку рекомендується використовувати важкі суміші. Це розчин, в якому наповнювачем є фракції гірських порід. Оптимальний розмір гранул від 6 мм. Відповідне маркування – в межах М100-М500.

На які фактори варто орієнтуватись під час вибору?

Вибираючи бетон із доставкою, необхідно враховувати велику кількість факторів. При цьому ціна – не єдиний показник, на який варто орієнтуватися. Навіть дорогі марки мають цілий перелік обмежень, які важливо пам’ятати під час будівництва.

Передбачуване навантаження

Розчин, який заливатиметься в опалубку, повинен відповідати навантаженню, що покладається на нього. Які складові важливо при цьому враховувати:

 • Матеріал конструкції – дерево, цегла, газобетон. Вага будівлі із ЗБВ буде вищою, відповідно, марка повинна йому відповідати.
 • Поверховість будови.
 • “Наповнення” приватного будинку.

При визначенні маркування також необхідно об’єктивно оцінити міцність. Не забувайте, що в розрахунках можуть бути помилки, тому важливо, щоб запас був.

Категорії бетонної суміші

 • М100 – використовується для зведення будівель на 1 поверх з газобетону або деревини. Якщо конструкція передбачає кілька поверхів, то М100 підійде лише для підготовки до закладки. Щоб убезпечити себе, ви можете змонтувати додаткову подушку на 100 мм.
 • М150 – альтернатива для легких будівель із шлакоблоку, газобетону та інших аналогічних підстав.
 • М200 – застосовується під час спорудження фундаменту двоповерхових будівель із легким перекриттям. Додаткове застосування – зведення збірно-щитових конструкцій, споруд із блоків із пористою структурою.
 • М250 – основа для житлових приватних будинків на 3 поверхи з деревини, газобетону.
 • М300, 350 – підлаштовується виключно під важкі будови з цегляною основою.

Зверніть увагу на те, що в окремих ситуаціях можна застосовувати М400, 450. Але це допускається виключно на проблемному ґрунті. Якщо фундамент – стрічковий, а приватна споруда – одноповерхова, можна задіяти М250. Вибираючи дешевий продукт, проводьте точні розрахунки, щоб надалі це не позначилося на міцності, довговічності, надійності конструкції.

Характеристика ґрунту

Тип ґрунту безпосередньо впливає на склад заливки. Основні моменти:

Пучиниста основа, суглинок, глина. Це проблемний ґрунт, оскільки він зміщується у разі різких перепадів температури. У наданих умовах оптимальний варіант – М350.

Скальний ґрунт, піщаник. Це порівняно однорідна основа, де навантаження розподіляється рівномірно. Для полегшених будівель застосовується М150-250. Масивні будівлі краще зводити з розчину з індексом 300-400.
Перед закупкою оцініть водонепроникність, особливо якщо йдеться про будинки з цокольною основою.

Кліматичні особливості

Орієнтуючись на погодні умови, оцініть морозостійкість. Поряд із маркою/індексом прописується показник «F». Він вказує на кількість циклів заморожування/розморожування, які витримає розчин, не змінюючи експлуатаційних характеристик. У разі неправильного вибору цоколь стіни покриються тріщинами. Якщо під час будівництва також буде допущено помилок у технологічних операціях, то це стане помітним вже після першої зими. Наслідки – відшаровування штукатурки, руйнування.

Для європейських кліматичних широт оптимальний показник морозостійкості – F75. У цьому марка який завжди грає роль.

Інші фактори, на які варто орієнтуватися

Другорядні особливості безпосередньо впливають на підбір продукту заливання. На які моменти також рекомендується звернути увагу:

 • Розмір фракцій наповнювача. Фундамент стрічкового, стовпчастого типу у приватному будівництві зустрічається постійно. У цих випадках вибирайте суміш із гранулами розміром 4-6 мм.
 • Вид наповнювача. Найнадійніша основа, яка гарантує стійкість, довговічність — з домішками гранітного щебеню. На такому фундаменті будинок точно простоїть не одне десятиліття.
 • Рухливість. Ціни на бетон залежать від цього фактора, оскільки він визначає зручність роботи із продуктом. Позначається рухливість значенням “П”. Числовий показник – від 1 до 5. Чим вище значення, тим менше в’язкість складу. У разі ручного завантаження буде достатньо продукції категорії 2-3. Якщо застосовується насос, що подає, то альтернатива – не нижче П4.

Щоб підвищити плинність, не потрібно розбавляти компоненти водою. Рідина спрощує функціонування, але змінюється пайове співвідношення компонентів у складі, що відбивається на надійності.

Ukrainian