Який фракції щебінь потрібний для бетону

Який фракції щебінь потрібний для бетону

Щебінь – нерудний будівельний матеріал, який використовують при виробництві бетонних розчинів. На будівельному ринку він представлений декількома видами та фракціями, залежно від яких будматеріал використовують для різних ремонтних та бетонних робіт.

Види щебеню

Залежно від сировини, з якої виготовляється щебінь, його поділяють на:

  • Гравійний. Видобувають у кар’єрах. Використовують для будівництва малоповерхівок та інших споруд, для яких не потрібна бетонна суміш із високими показниками міцності.
  • Вапняковий. Одержують із осадових порід. По міцності поступається гравійному, тому підійде для легких фундаментів, секцій паркану.
  • Гранітний. Високоміцний, тому його використовують для конструкцій, які мають витримувати великі навантаження.

У процесі дроблення асфальту, цегли, блоків із цементу, залишків фундаменту одержують штучний щебінь. Його міцність та властивості будуть відповідати тому матеріалу, який переважає у цих будівельних відходах.

Фракції щебеню

При виборі щебеню для бетонних робіт важливим є не тільки вид сировини. Велике значення має розмір частинок, які у результаті дроблення. Тому на будівельному ринку можна побачити такі фракції матеріалу:

  • Дрібна – від 5 до 20 мм. Дрібний щебінь з невеликими розмірами часток добре заповнює порожнечі при заливанні. Тим самим підвищує міцність та стійкість конструкцій до механічного впливу.
  • Середня – від 20 до 40 мм. Використовують для виробництва бетонних подушок під трасами, спорудження житлових будинків, закладення фундаментів при будівництві промислових будівель.
  • Велика – від 40 мм та більше. Застосовують при будівництві мостів, тунелів та великих промислових об’єктів.

Для отримання бетону максимальної міцності при його виготовленні використовують щебінь різних фракцій.

Якщо немає досвіду виготовлення розчину для будівельних робіт, можна скористатися послугами професіоналів та замовити бетон у готовому вигляді. Компанія “Технологія бетону” постачає його за оптимальною ціною в потрібному обсязі. Ми використовуємо тільки якісну сировину та повністю дотримуємося технологічних процесів. Ви отримаєте міцний розчин, який витримує великі навантаження та довго прослужить.

Ukrainian