Яким приладом контролюється час твердіння бетону

Яким приладом контролюється час твердіння бетону

Потреба знати поточну міцність та час твердіння бетону обумовлена ​​необхідністю прийняття оперативних технологічних рішень у процесі будівництва. Передчасне зачищення або видалення опор може пошкодити конструкцію або призвести до надмірної незворотної деформації.

Чинники, що впливають на швидкість твердіння

Міцність бетону збільшується з гідратацією цементу і відбувається поступово, у міру схоплювання та затвердіння. У розчині завжди є невеликі вкраплення вологи, тому навіть після досягнення «повної міцності» він ставатиме все твердіше. Найбільша міцність досягається через 28-30 днів. Однак на швидкість затвердіння можуть впливати різні фактори:

  • Товщина шару. Чим більший обсяг укладеного розчину, тим довше триватиме висихання.
  • Кількість води. Якщо води занадто багато, твердіння займе більше часу. В результаті бетон може вийти не таким міцним.
  • Температура навколишнього середовища та погодні умови. Чим тепліше, тим швидше випаровується волога, і суміш швидше твердне.
  • Склад суміші. Щоб прискорити час схоплювання і підвищення міцності в несприятливих умовах заливки до складу вносять спеціальні добавки: модифікатори, пластифікатори.

Після заливання розчин дуже вразливий, тому важливо протягом семи днів здійснювати безперервний моніторинг умов твердіння суміші. Ретельний контроль вологості та температури – необхідні дії для забезпечення якості та надійності бетонної конструкції.

Пристрій для контролю часу твердіння

Для перевірки розчину на здатність і міцність, що несе, застосовують спеціальний молоток для випробування бетону або склерометр. Молотком ударяють по поверхні та залежно від твердості, прилад відскакує сильніше чи слабше. Відскок вимірюється пристроєм і може бути перетворений на міцність на стиск.

Склерометричний тест – надзвичайно швидкий та маневрений вид контролю. Дозволяє без пошкодження досліджуваних ділянок обстежити велику площу за короткий час.

Зверніться до нас, якщо Ви шукаєте надійного постачальника будівельних сумішей. Компанія «Технологія Бетону» пропонує товарний бетон та всі послуги, пов’язані з транспортуванням розчину. Відповідні компетенції та досвід дозволяють нам консультувати та допомагати клієнтам.

Ukrainian