За скільки висихає бетон?

За скільки висихає бетон?

Час будівництва та ремонту безпосередньо залежить від часу застигання бетону. Адже доки конструкція не досягне належного рівня міцності, її не можна навантажувати. Це загрожує тріщинами і навіть повною руйнацією. Скільки ж потрібно витримувати бетон в опалубці та як можна сприяти його дозріванню.

Скільки висихає бетон?

На швидкість схоплювання бетонної суміші впливає багато факторів: якість матеріалу, дотримання правильних пропорцій, рівень вологості, погодні умови та інші. Але головне в цьому процесі – температура. Чим вона вища, тим швидше відбувається твердіння. Наприклад, при значенні +20°С потрібно годину, а якщо підігріти розчин, то може вистачити і півгодини.

Зниження температури, навпаки, уповільнює хімічну реакцію, і для набору міцності потрібно більше часу. Точно прорахувати його складно, адже багато залежить від марки бетону, розмірів, типу конструкції. Так, опалубку стрічкової основи можна демонтувати вже за тиждень, а монолітному фундаменту потрібно не менше 25-28 днів.

Чи довго сохне розчин за мінусової температури?

У зимовий час роботи з бетоном проводити не рекомендується, адже за температури нижче 0 гідратація значно сповільнюється. У середньому при показнику -5°C потрібно в кілька разів більше часу для сушіння розчину. Тому ризикувати треба лише у тому випадку, коли будівництво з якихось причин неможливо відкласти. При цьому важливо подбати про тепло- та гідроізоляцію для досягнення передбачуваного результату.

Чітке дотримання часу набору міцності – запорука успіху. Тут уже не припускають, що фундамент для будинку буде готовий до навантажень за місяць, доведеться чекати довше. У цій ситуації допоможуть спеціальні добавки та інші прийоми, призначені для холодної доби.

Як прискорити затвердіння?

Оскільки терміни будівництва найчастіше обмежені, немає часу чекати, коли суміш застигне при мінусової температурі. Існує три основні методи прискорення цього процесу:

  1. Додавання спеціальних присадок прискорювачів твердіння бетону.
  2. Підігрів бетону, що виробляють за допомогою електричного кабелю. Бонусом стане захист конструкції від замерзання.
  3. Збільшення дозування цементу (незначна, інакше якість розчину знизиться). Цей спосіб підійде за невеликого зниження температури.

Не допускайте циклу заморожування та розморожування суміші, виконуйте всі приписи до обраного методу. Ще вкрай важливо віддати перевагу якісній сировині. Компанія «Технологія бетону» доставить найкращий бетон за вигідною ціною в межах Києва та Київської області. У нас ви можете орендувати спеціальну техніку.

Ukrainian