За якої температури ллють бетон

За якої температури ллють бетон

Бетон відноситься до категорії будівельних матеріалів, які незамінні у промисловому та цивільному будівництві при зведенні мостів, гідротехнічних споруд, об’єктів комунальної інфраструктури. У деяких випадках будівельно-монтажні роботи доводиться проводити в холодну пору року. Для забезпечення надійності будівель та споруд потрібно чітко знати, за якої температури ллють бетон.

Бетонування при негативних температурах

Один із способів бетонування, який забезпечує проектну міцність та морозостійкість конструкцій при проведенні будівельно-монтажних робіт взимку – використання морозостійких добавок та пластифікаторів. Ці присадки знижують температуру замерзання води та сприяють прискоренню гідратації цементу. До найпоширеніших добавок відносяться:

  • хлористі солі;
  • нітрит натрію;
  • карбонат кальцію.

Незважаючи на те, що оптимальна температура для бетонування становить +20С, використання цих хімічних сполук дозволяє проводити заливку в мороз. У деяких випадках температура довкілля може досягати -20С. Скільки присадок додавати в бетон залежить від його марки та кліматичних умов.

Можливі температурні режими

Бетонні суміші використовують за різних температур залежно від графіка проведення будівельно-монтажних робіт. У деяких випадках виникає необхідність бетонування в холодну пору року, коли температура опускається нижче -5С. Виходячи з цього, можна зробити такі висновки:

  1. Оптимальна температура для вуличного бетонування – діапазон від +5 до +20С.
  2. При зниженні середньодобової температури до -5С потрібно використовувати теплу воду та попередньо підігрівати компоненти суміші.
  3. Якщо температура досягає позначки -20С і нижче, то для забезпечення заданої проектної міцності конструкції бетонування виробляють з використанням хімікатів та прогрівання.
  4. Застосовувати хімічні присадки є доцільним, якщо температура повітря становить -5С.

Незалежно від пори року, компанія «Технологія бетону» забезпечить своєчасну доставку бетонних сумішей, які повністю відповідатимуть кліматичним умовам. Наші менеджери допоможуть підібрати оптимальні хімічні присадки і дадуть всі необхідні консультації з бетонування в різних умовах. Щоб зробити замовлення, достатньо залишити заявку на сайті або зателефонувати.

Ukrainian