За якої температури можна заливати бетон?

За якої температури можна заливати бетон?

Зведення фундаменту – відповідальний процес. Від основи залежить довговічність, міцність та надійність конструкції. Готуючись до цього циклу робіт, рекомендується звертати увагу на низку факторів. Один із них – температура навколишнього середовища.

Раніше будівельні роботи тривали лише до перших морозів. Негативний градус відбивався на характеристиках розчину, через що він втрачав свою схоплюваність. Перед проведенням процесу оцініть умови довкілля, категорію та властивості продукту.

Вплив температури на бетон

Швидкість та якість бетонування безпосередньо залежать від погодних умов. Чим на вулиці тепліше, тим краще відбувається набір міцності в’язкої маси. Водночас температурний режим відбивається на наступних характеристиках суміші:

 • Схоплюваність (затвердіння).
 • Міцність.
 • Зручність кладки.

Падіння градуса здатне перетворювати рідину, яка застосовувалася для замішування, на тверду консистенцію, що моментально відбивається на всіх функціональних особливостях заливки.

Купити бетон у Києві – половина справи. Постарайтеся вибрати відповідні умови для роботи. Якщо це не вдається зробити, а споруда запланована на зиму, прочитайте цю статтю до кінця.

Заливка бетону за мінусової температури

Найоптимальніший режим зведення – від 3 до 25 градусів. За такої температури твердіння відбувається швидше, а якісні показники залишаються колишніми. Якщо у вас немає можливості відкласти будівництво на теплий сезон і доводиться проводити заливку взимку, не забувайте, що при -30 вода кристалізується, що провокує порушення структури продукту та готової основи. Результат – поверхня покриється мікротріщинами, які надалі лише почнуть прогресувати.

Градус нижче нуля може спровокувати порушення гідратації. Це призводить до того, що затвердіння сповільниться або зупиниться. Щоб зимова кладка не позначилася на якості готового фундаменту, орієнтуйтеся на такі рекомендації:

 • Підігрійте розчин.
 • Забезпечте нагрівання конструкції, що заливається сумішшю.
 • У роботі використовуйте продукцію високих марок.

Вводите в масу протиморозні добавки та пластифікатор, які допоможуть зберегти однорідність текстури.
Особливості та рекомендації, які варто враховувати під час зведення основи в холодну пору року:

 • Заміс тягне за собою ряд хімічних реакцій, у яких виділяється тепло. Відповідно, продукт частково самостійно підігрівається.
 • Ціна технології будівництва в таких умовах буде на порядок вищою, оскільки доведеться врахувати витрати на додаткове заповнення добавками, створення та підтримання комфортного середовища.
 • Найкраще взаємодіє з рідиною дрібнофракційний розчин. При цьому він виділяє більше тепла.
  Чим товщі шар, тим повільніше моноліт буде остигати.
 • Якщо вам потрібно забезпечити нагрівання, то краще піддавати цьому рідину та додаткові компоненти.
 • Цемент заборонено гріти! Це призведе до часткової або повної втрати сполучних характеристик.

Незважаючи на те, що сьогодні можливо провести процес за будь-якої погоди, постарайтеся об’єктивно оцінити свої сили. Якщо ви новачок, то краще цей спосіб відкласти до весни чи літа. Якщо це неможливо зробити, розгляньте наступні варіанти теплового зростання:

Задійте лише теплу воду.

Насичуйте масу добавками, які надають розчину морозостійкості. Для цього застосовуються електроди. Вони підключаються по всій зоні, де арматура стикається із масою заливки. Вона огороджується тепловими подушками, що створюються невисокою напругою.

Важливо дотримуватись усіх вимог безпеки, щоб процедура не позначилася не тільки на зведенні, а й на здоров’ї майстра.

Оптимальна температура для заливання бетону

Щоб звести міцну та довговічну конструкцію, починайте кладку за +3 і до +25 градусів. У цьому випадку вам не доведеться використовувати альтернативні методи нагрівання, що знизить ризик пошкодження текстури, порушення її однорідності. Якщо ви сумніваєтеся, то зачекайте, поки повітря прогріється до позначки +5. При цьому не забувайте дотримуватись вимог до компонентного співвідношення всіх добавок у складі та використовувати якісний сировинний вихідник.

Кожна марка цементу має характерні особливості. Якщо зведення проводиться в досить суворих кліматичних умовах, віддавайте перевагу сухим компонентам з високою морозостійкістю. Так розчин підійде для поставленого завдання, а готовий каркас прослужить вам не одне десятиліття, незалежно від зовнішніх умов, типу ґрунту, впливу вологи, температурних стрибків.

Ukrainian