Міцність бетону – важливий параметр вибору будівельного матеріалу

Міцність бетону – важливий параметр вибору будівельного матеріалу

Головним показником якості бетону є його міцність. Саме від неї залежить призначення та параметри використання залізобетонних виробів. Дізнатися міцність бетону можна завдяки класу і марці матеріалу, проте фактична міцність стає очевидною лише через місяць після заливки. Не менш важливо звернути увагу й на процес проєктування конструкцій, адже він повинен здійснюватись у такий спосіб, щоб вироби могли витримувати відповідні навантаження під час експлуатації. 

Визначаємо основні чинники міцності 

Виокремлюють чотири основних фактори, що впливають на міцність бетону та інші властивості цього будівельного матеріалу: 

  1. Активність цементу. Визначити її легко, якщо зважити на грануляцію, свіжість суміші та її хімічний склад. Так, чим суміш свіжіша, тим вона міцніша, і з часом цей показник може суттєво зменшуватися. Якщо вам потрібно, аби матеріал набрав міцності якомога швидше, то обирайте найтонший помел для прискореної гідратації. Не менш важливими є домішки, які можуть як пришвидшити процес, так і уповільнити його. 
  2. Рухливість суміші, яка залежить від співвідношення кількості води до кількості цементу. І тут варто обрати – вам потрібна пластичність для спрощення укладки чи все ж міцність. 
  3. Якість і фракція заповнювача. Для важких бетонів необхідний щільний заповнювач (з фракцією близько 10 сантиметрів), а для дрібнозернистих сумішей згодиться дрібний заповнювач (до 2 сантиметрів). 
  4. Спосіб замісу. Під час звичайного замісу варто звернути особливу увагу на час перемішування, адже саме він впливає на міцність бетону. Якщо ж використати віброактивацію, то матеріал стане щільнішим завдяки підвищеній гідратації. 

Як довго триває набір міцності бетону?

Цей процес, зазвичай, триває 28 діб. Поки тверднення не завершиться, марка бетону може суттєво відрізнятися від того, що обіцяє виробник. Для того, щоб процес тривав правильно, варто дотримуватися технологічних умов, а саме:

  1. Підтримувати ідеальний рівень вологи – 100%, адже при падінні цього показника до 40% тверднення зупиниться.
  2. Забезпечити оптимальний температурний режим (не менше 16 градусів вище нуля), бо інакше термін остаточного набору міцності значно збільшиться.

Компанія «Технологія бетону» додержується усіх стандартів під час виготовлення бетону, щоб запропонувати своїм клієнтам будівельний матеріал найвищої якості. Ми також готові доставити бетон у будь-яку точку Києва та Київської області за допомогою спеціальної техніки за вигідною ціною.

Ukrainian