Приготування будівельного розчину – основний підготовчий процес. Співвідношення компонентів безпосередньо вказує на характеристики міцності, довговічність в’язкої суміші. Перед замішуванням потрібно розібратися з основними компонентами, їх особливостями та поєднанням у готовому продукті.
Будь-який бетон для фундаменту має сполучний елемент, яким є цемент. Під час зведення найчастіше задіюється портландцемент. Представлений інгредієнт розподіляється на категорії, маркування яких вказує на міцність, надійність, стійкість.
На імпортних товарах прописується лише індекс, наприклад, М200. На вітчизняних додається буква Д, наприклад, М200-Д20. Вона демонструє відсоток домішок.
У приватному будівництві застосовують портландцемент М400, а промисловому – М500, оскільки очікується більше навантаження. Під час замішування звертайте увагу на свіжість компонента. Оптимальна структура – м’який та розсипчастий пил без затвердінь та грудок. В іншому випадку ці гранули вберуть вологу, що позначиться на властивостях, що фіксують.
При спорудженні найкраще використовувати річкову або морську піщану породу без органічних забруднень. Кількість та тип фракційних гранул визначається самостійно. Розмір найтонших – менше 1,2 мм, а найбільших – досягає 3,5 мм.
Для роботи важливо використовувати винятково сухий продукт. Зверніть увагу, що навіть у такому ґрунті може утримуватися до 2% вологи. У цей час у мокрому компоненті – усі 10%.
Гірська порода – основний наповнювач. Щоб фундамент надалі не покрився тріщинами, слідкуйте за розміром каміння. Оптимальний показник – 1/3 мінімальної товщини майбутньої основи.
Щоб заповнити всі порожнечі, можна комбінувати великий та дрібний щебінь. Якщо ви плануєте готувати заливку, можете також зупинитися на доменному шлаку, керамзиті і навіть стружці деревини, у разі замішування легкого розчину.
Щоб зробити суміш дійсно міцною, потрібно використовувати питну воду із правильним хімічним складом. Рідина із невідомого джерела для такої мети не підходить. При розрахунку важливо розуміти, що сухі компоненти вже мають певний відсоток вологи, тому варто враховувати відхилення необхідного показника. Зауважте, що кількість визначає пластичність продукту.
На будівельному майданчику використовують дві технології приготування суміші:
Використовуючи будь-яку методику, ви приготуєте якісний в’язкий продукт, який забезпечить надійне зчеплення.
Цей спосіб – альтернатива для господарського та присадибного будівництва. Виберіть ємність, де комбінуватимуться всі інгредієнти. Це може бути бляшане корито, в яке засипають піщану породу. У центрі формується маленька борозна, куди висипається цемент. Після цього все ретельно вимішується до однорідної маси. Матеріал потрібно періодично змочувати водою, не перестаючи заважати.
Далі – додайте все каміння. Обновлюйте рідину до того моменту, поки не отримаєте матеріал необхідної консистенції. Якщо він став однорідним, пластичним, то можете розпочинати кладку. Для невеликих об’єктів, наприклад, бордюру під грядку, можна проводити заміс у відрі. Приготування своїми руками потребує уважності та обережності. Якщо ви робите це вперше, постарайтеся радитись із експертом.
Для цієї процедури застосовується класична бетонозмішувач. У неї засипається цемент та заливається незначна кількість води. Склад доповнюється піском, який поринає в однорідну емульсію. Після цього поступово заливається рідина. Після одержання продукту засипається наповнювач.
Головний плюс механізованого способу – захист від розшарування. Готовий розчин може залишатися в міксері за одну годину. При цьому він не втратить основних характеристик однорідності, міцності, в’язкості.
Дотримуючись рекомендацій, вам вдасться вимішати суміш, яка підійде для поставленої мети. Будьте уважні під час вибору маркування бетону. Для цього оцініть характеристики ґрунту (морозостійкість, тип). Особливо важливо це при будівництві господарського чи житлового об’єкта, в якому періодично будуть люди.
Крім цього, також обирайте якісні товари, які відповідатимуть терміну придатності та заявленим вимогам. Звертайте увагу на умови транспортування та зберігання. Ці особливості впливають властивості сухих компонентів.