Як зробити холодний шов в бетоні?

Як зробити холодний шов в бетоні?

Створювати цільні бетонні конструкції в один цикл не завжди можливо. Тому виріб ділять на кілька секцій або карт, а для спрощення з’єднання їх між собою застосовують спеціальні сповільнювачі твердіння. В іншому випадку в місці зіткнення вже затверділої субстанції з новою порцією бетону виникає холодний шов.

Робочий шов – що це таке?

Холодний шов – це межа, стик між двома порціями бетонної суміші, які заливали поетапно. Очевидно, що один з них більш твердий, а другий тільки починає схоплюватися. Стик з’являється тоді, коли з якихось причин потрібно було зробити паузу в будівництві.

Виділяють два види робочих швів:

  • Усадкові. Дозволяють компенсувати нерівномірність висихання.
  • Компенсаційні. Призначені для розподілу бетону на незалежні моноліти.

Оскільки межа – найбільш вразливе місце в бетонної конструкції, треба враховувати конструктивні особливості споруди. Інакше на поверхні моноліту можуть з’явитися тріщини, що порушить його цілісність.

Як правильно зробити холодний шов?

Щоб робочий стик був виконаний правильно і не відбулася розгерметизація, заздалегідь продумайте місце і час створення стику. Ці показники легко визначити, керуючись рекомендаціями СНиП. Далі дотримуйтесь таким алгоритмом дій:

  • Залийте опалубку цементним розчином так, щоб з’єднати між собою два шари бетонної суміші.
  • Дочекайтеся оптимального ступеня твердості матеріалу – 1,5 Мпа. Для цього буде потрібно кілька днів.
  • Вручну, механічним чином або за допомогою струменя повітря / води видаліть з поверхні все зайве, щоб забезпечити максимальне прилягання.
  • Просочіть бетон ґрунтовкою, клеєм або бітумом для кращого зчеплення.
  • Залийте потрібну кількість цементу і залиште його до повного затвердіння.
  • Забетонують решту.
    Прибирайте опалубку після повного висихання всіх секцій. Це дозволить уникнути їх зрушень відносно один одного.
  • Прибираємо холодний шов

Прибрати робочий стик можна шляхом гідроізоляції, яка зміцнює стик і продовжує його термін служби. Найчастіше з цією метою використовують сухі суміші на основі піску або цементу з синтетичними добавками. Широко поширена також ін’єкційна вологоізоляція, коли в порожнину шва заливають спеціальний склад, який через якийсь час утворює еластичну прошарок. Крім того, всередину деформаційного шва можна закласти гумові та полімерні шпонки, який захистять матеріал від попадання вологи.

Зверніться в компанію «Технологія бетону», якщо починаєте будівництво. З нашими розчинами бетонна конструкція буде по справжньому міцною і довговічною.

Ukrainian